H e p s i 1
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
H e p s i 1

ฬฬฬ.ђєקร1Ŧยภςlย๒.tк

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

NİYE ALO DERİZ

+2
ahenis&eren
Hepsi1
6 posters
YazarMesaj
Hepsi1
Web Master
Web Master
Hepsi1

Meslek : Pc Programmer
Hobii : Basketbol And Pc Proğrammers

NİYE ALO DERİZ Empty
MesajKonu: NİYE ALO DERİZ   NİYE ALO DERİZ EmptyPerş. Eyl. 06, 2007 9:24 pm

NİYE ALO DERİZ

Telefonda hemen hemen hergün kimbilir kaç kez kullandığımız "Alo" sözcüğü, gerçekte bir sevgilinin kısaltılmış adıdır. Sevgilinin tam adı Allessandra Lolita Oswaldo'dur. Bu sevimli genç kız, telefonu icat eden, A.Graham Bell'in sevgilisiydi. Graham Bell telefonu icat edince ilk hattı sevgilisinin evine çekmişti. Atölyesinde telefon çalınca arayanın Allessandra Lolita Oswaldo'dan başkası olamayacağını bildiğinden Graham Bell, telefonu açar açmaz "Allessandra Lolita Oswaldo" diyordu. Bell, zamanla sevgilisine, adını kısaltarak hitap etmeye başladı ve telefonu her açışında onu "Ale Lolos" diye karşıladı. Çalışmaları uzadıkça Graham Bell, sevgilisinin adını daha da kısalttı ve öne iki heceli bir ad buldu. Bu kısa ad "Alo" idi. Allessandra Lolita Oswaldo, geliştirip, tüm kente yaymaya çalıştığı telefondan başka birşey düşünmeyen sevgilisinin bitmek tükenmek bilmeyen deneylerinden rahatsız olmaya başlayınca Graham Bell'i telefonuyla başbaşa bırakıp onu terketti.Yaşlı Bell, sevgilisinin birgün onu arayacağı umuduyla telefonun başından ayrılmadı. Kentte çekilen telefon hatlarının sayısı da giderek artmaya başlamıştı. Graham Bell'i artık başka kişiler de arıyordu. Fakat o, telefonun her çalışında kendisini sevgilisinin aradığını sanarak telefonunu "Alo" diyerek açıyor ve artık herkes "Alo" diyordu. O günlerde hemen herkes telefonu açtıklarında Alexander Graham Bell'in anısına saygı olarak "Alo" demeye başladı. Bugün tümümüzün kullandığı "Alo" sözcüğü işte o günlerden günümüze uzanmaktadır.
http://hepsi1fun.worldgoo.com
ahenis&eren
Süper Moderatör
Süper Moderatör
ahenis&eren

NİYE ALO DERİZ Empty
MesajKonu: Geri: NİYE ALO DERİZ   NİYE ALO DERİZ EmptyC.tesi Eyl. 08, 2007 12:00 am

vaybe ilk defa duydum paylaşım için teşekkürler ama ben efendim deyom şimdi ben anısına saygı duymuyormuyum ya ilginç lol!
ßéYsÆréN
Admin
Admin
ßéYsÆréN

Meslek : örenci:)
Hobii : hepsimmm..!!

NİYE ALO DERİZ Empty
MesajKonu: Geri: NİYE ALO DERİZ   NİYE ALO DERİZ EmptyC.tesi Eyl. 08, 2007 11:43 am

çok deişik bişi ya çok şaşırdım ailecek oluduk hepsi aşaırdı saol abicim Very Happy
http://hepsi1fun.worldgoo.com
Tugba
Admin
Admin
Tugba

NİYE ALO DERİZ Empty
MesajKonu: Geri: NİYE ALO DERİZ   NİYE ALO DERİZ EmptyC.tesi Eyl. 08, 2007 1:18 pm

ben bunuda biliyordum Very Happy Very Happy
manyak
Moderatör
Moderatör
manyak

NİYE ALO DERİZ Empty
MesajKonu: Geri: NİYE ALO DERİZ   NİYE ALO DERİZ EmptyC.tesi Eyl. 08, 2007 3:01 pm

ben sadece Graham Bell in sevgisinin adının baş harflerinin olduuğunu biliodm..saol...
Peri_Kızı
Moderatör
Moderatör
Peri_Kızı

NİYE ALO DERİZ Empty
MesajKonu: Geri: NİYE ALO DERİZ   NİYE ALO DERİZ EmptyC.tesi Eyl. 08, 2007 10:43 pm

ne kadar güzell aslında... eft zülfe abla aynen ben hiç alo demem efendime dilm alışmışş.....

NİYE ALO DERİZ
1 sayfadaki 1 sayfası